xmisf-c8aha

Ієрей Іоанн Юрцун

(Юрцун Іван Васильович)

Народився 8 вересня 1985 року в селі Дзвиняча Збаразького району Тернопільської області.

У 2001 році закінчив Дзвиняцьку неповно-середню загальноосвітню школу.

У 2001-2004 рр. – навчався у вищому професійному училищі № 4 міста Тернополя де отримав повну загальну освіту і професію: бухгалтера; оператора комп’ютерного набору.

У 2004-2008 рр. – стаціонарне навчання в Одеській Духовній Семінарії.

У 2008-2012 рр. – стаціонарне навчання в Київській Духовній Академії.

У 2010-2012 навчальних роках викладач предмету «Історія Християнської Церкви» на катехізаторських курсах при КДАіС.

8 травня 2011 р. Таїнство Вінчання з Сорокою Христиною Ігорівною у Свято-Миколаївському соборі м. Чернівці.

9 листопада 2011 у день пам’яті преподобного Нестора Літописця з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ректором Київської Духовної Академії архієпископом Бориспільським Антонієм рукоположений в сан диякона.

31 березня 2012 у день Похвали Пресвятої Богородиці з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ректором Київської Духовної Академії архієпископом Бориспільським Антонієм рукоположений в сан ієрея.

27 червня 2012 Високопреосвященнішим Сергієм, митрополитом Тернопільським і Кременецьким, прийнятий в клір Тернопільської єпархії УПЦ для проходження церковнопарафіяльного служіння.

4 березня 2013 Високопреосвященнішим Лукою, архієпископом Запорізьким і Мелітопольським прийнятий в клір Запорізької єпархії УПЦ для проходження церковнопарафіяльного служіння в храмі святих Петра і Февронії Муромських міста Запоріжжя.

У 2013-2018 навчальних роках викладач предметів: «Біблійна історія», «Святе Письмо Старого Заповіту» і «Святе Письмо Нового Заповіту» на кафедрі богослів’я при Класичному Приватному Університеті м. Запоріжжя.

27 березня 2015 р. отримав благословення на труди по утворенню нової релігійної громади на честь праведного Петра Калнишевського в м. Запоріжжя.

23 грудня 2015 р. призначений на посаду настоятеля і голови парафіяльної ради.

15 травня 2016 р. з нагоди зустрічі храмової ікони на місці будівництва храму відслужена перша Божественна Літургія, яку очолив архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука.